https://telegram.me/javanroodhawal
شبکه اطلاع رسانی دانا
31. خرداد 1396 - 3:32   |   کد مطلب: 8654
خبر خوش استاندار کرمانشاه برای مرزنشینان؛
23 هزار خانوار مرزنشین از سهمیه صادرات سوخت بهره مند می شوند
استاندار کرمانشاه گفت: ۲۳ هزار خانواده مرز نشین از سهمیه صادرات سوخت به کشور عراق بهره‌مند می شوند.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه، دکتر رازانی در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: خانوارهای روستایی مستقر در شعاع ۲۰ کیلومتری مرز بر اساس طرح حمایت از مرزنشینان، تعاونی های مرزی که از توانایی لازم‌ در زمینه صادرات سوخت برحوردار باشند می توانند سوخت را از شرکت توزیع نفت خریداری کرده و در کشور همسایه بفروشند.

وی افزود: در این‌طرح تنها فراورده های حاصل از نفت خام‌ همچون بنزین و گازوئیل صادر می شود و نفت خام صادر نخواهد شد.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: اشخاص حقیقی و حقوقی که سوخت را به عراق صادر می کنند باید قیمت سوخت و سود حاصل از آن را پیش از دریافت سوخت واریز کنند.

 

رازانی ادامه داد: بخش عمده سود حاصل از  این صادرات بین خانواده های مرز نشین تقسیم‌خواهد شد.
وی اعلام کرد: پس از صدور فراخوانی در نشریات، کارگزاران و تعاونی هایی که سود بیشتری را به مرزنشینان اختصاص دهند انتخاب خواهند شد.
به گفته استان کرمانشاه در هر کدام از شش شهرستان مرزی استان یک تعاونی از حق صادرات سوخت برخوردار خواهد شد.

دکتر رازانی با بیان اینکه باید حداقل قیمتی که باید تعاونی ها به حساب مرزنشینان واریز کنند مشخص باشد، گفت: پیش از این طرح در سیستان و بلوچستان اجرایی می شود و ما نیز با پیگیری های بسیار به دنبال اجرای آن در کرمانشاه هستیم.

وی ادامه داد: وزارت نفت با اجرای این طرح در استان کرمانشاه موافقت کرده است و ما در حال تهیه ساز و کارهای مناسب برای اجرایی کردن آن هستیم.

 

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: بر اساس طرح ماهانه می توانیم هفت میلیون لیتر به کشور عراق صادر کنیم که این میزان در مرحله نخست ۲ و نیم میلیون لیتر است.
دکتر رازانی با بیان اینکه ۲۳ هزار خانواده شامل این طرح می شوند، گفت: بر اساس برآورد های اولیه در مرحله نخست این طرح حداقل ۷۰۰ میلیون تومان بین خانواده های مرز نشین توزیع خواهد شد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار