https://telegram.me/javanroodhawal
شبکه اطلاع رسانی دانا
6. آذر 1395 - 13:37   |   کد مطلب: 8284
جوانرود هه وال،محمد فرزین: طرح پیشگیری از تنبلی چشم(آمبلیوپی) کودکان ۳ تا ۶ سال در سطح شهرستان جوانرود آغاز شده و تا پایان آذر ماه در تمامی پایگاههای سنجش بینایی ادامه دارد.

رئیس بهزیستی شهرستان جوانرود در گفتگو با خبرنگار جوانرود هه وال گفت:  طرح پیشگیری از تنبلی چشم(آمبلیوپی) کودکان ۳ تا ۶ سال در سطح شهرستان جوانرود آغاز شده و تا پایان آذر ماه در تمامی پایگاههای سنجش بینایی ادامه دارد.

 

محمد فرزین  افزود:  پیشگیری یکی از مهمترین اهداف برنامه های بهزیستی است و درباره سطوح غربالگری تنبلی چشم ، در سطح اول کارشناس اداره به همراه مربیان مهدهای کودک و اعضای پایگاه سلامت اجتماعی با استفاده از E چارت کودکان را مورد معاینه قرار می دهند و اگر کودکی مشکوک به تنبلی چشم باشد به سطح دوم که بینایی سنج یا اپتومتریست است ارجاع داده می شود و در نهایت اگر کودک به خدمات تخصصی نیاز داشته باشد به سطح سوم که چشم پزشک است معرفی می شود.

 

وی با بیان اهداف اجرای این طرح اظهار داشت:  هدف از اجرای این طرح پیشگیری از کم بینایی و نابینایی کودکان در آینده بوده و به گفته متخصصین بهترین سن درمان بهنگام در ۳ تا ۶ سالگی می باشد.

 

فرزین  خاطر نشان کرد: در شهرستان جوانرود در سال ۹۴ تعداد ۲۵۰۰ کودک مورد معاینه قرار گرفتند که از این تعداد ۱۲ نفر تا مرحله سوم رفته و درمان شدند و کلیه هزینه های آنان رایگان و توسط بهزیستی پرداخت شد و تخمین زده می شود امسال نیز همان تعداد ۲۵۰۰ کودک مورد معاینه قرار گیرند.

 

رئیس بهزیستی شهرستان جوانرود در پایان ضمن درخواست  از شهروندان در همراهی در این طرح گفت:  از خانواده های محترم خواهشمندیم با در دست داشتن شناسنامه کودکان به مهدهای کودک و پایگاههای سنجش بینایی مرجعه و از وضعیت بینایی کودکان خود مطلع شوند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار